Az egyesület vezetője a Szatmár.ro kérdésére elmondta, a hatnapos tanfolyam során igazi hozzáértők, Perneczki Krisztina és Pisik Eszter vezették be a résztvevőket a népviseletvarrás rejtelmeibe. Az elméleti oktatás során többek között arról is értekeztek a szakértők, hogy miért olyan nehéz megragadni a szatmári népviselet legfőbb sajátosságait. Mint kiderült, ezekről jóval kevesebb információ áll rendelkezésünkre manapság, mint más népművészeti tájegységek tradicionális ruházatairól, ezért aki igazán szeretné megismerni a helyi népviseletet, egészen mélyen bele kell ásnia magát a témába. Szejke Judit kiemelte Popa Zsolt segítségét is, ki a népviselet-készítést példátlan lelkiismeretességgel és kitartósággal gyakorolja, odafigyelve az olyan részletekre is, melyek felett az avatatlan szemek elsiklanának.
Természetesen az elméleti oktatás mellett a nyolc résztvevőnek lehetősége volt élesben is kipróbálni a tanultakat. Saját méreteik rögzítése után a résztvevők megtanulták felrajzolni a szabásmintát, majd ki is vágták azt, a folyamatot pedig értelemszerűen a varrás zárta. A lenyűgöző eredményekről pedig az alábbi képek tanúskodnak.
Mint megtudtuk, annak ellenére, hogy a népviseletvarrás elsőre szinte teljesíthetetlen feladatnak tűnt, a képzés végére mindenkinek sikerült elkészülnie a munkával, mi több, a hölgyek annyira belejöttek a varrásba, hogy ezer örömmel részt vennének egy újabb tanfolyamon is. Szejke Judit hírportálunknak elárulta, ha minden a tervek szerint alakul, akkor erre még idén lehetőségük lesz, ugyanis vélhetően novemberben megszerveznek egy újabb, a tradicionális férfi ingekkel kapcsolatos képzést is. Mivel ezekre az alkalmakra csak korlátozott számban lehet jelentkezni, ezért érdemes követni a Borókagyökér Egyesület Facebook-oldalát, ahol idejében meghirdetnek minden közelgő eseményt